• 0552 750 16 50

  • info@reklamekspres.com

  • 08:30 - 19:00

  • Pzt - Cts

Bursa Eczane Tabelası

Geçmişten günümüze kadar insanların kullandığı ortak araç gereçlerin arasında tabelalar da bulunmaktadır. Reklamın yanı sıra hayatlarımızı düzenlemek, basitleştirmek gibi bir görev gören tabelalar, özellikle merkezi yerlerde rehabet görmektedir.

Demir, alüminyum, plastik gibi çeşitli malzemeler gelişen teknoloji sistemleri ile tabelaların kalitesinde de bir artış yaşanmıştır.

Günümüzde çoğunlukla demir profilin kullanıldığı tabelaları görmek, özellikle ışıklı tabelaların karanlıkta caddeleri aydınlattıklarını görmemiz mümkündür. Şehre ışık saçan tabelaların arasına da yeni yönetmeliğe uygun eczane tabelaları da girmiştir.

Eczane Tabelaları

Eczane tabelaları yönetmeliğin belirlemiş olduğu standart ölçü ve çizimsel özelliklere sahip olmalıdır. Bütün kurallar, Eczacılar Birliği’nin yayınlamış olduğu yönetmelikte belirtilmiştir. Tabelalar kimi zaman ışıklı da olabilmektedir. Ancak konumuz olan eczane tabelalarında ışık kullanımının da yönetmeliğin belirlediği belirli standartları vardır. Eczane Tabelalarının bir örnek olması, hem estetik olarak hem de görsel olarak yaşanacak olası karmaşıklığında önünü kapatmak amacıyla faaliyete geçirilmiştir.

Eczanenin cephesi 2 metre, 3 metre, 4 metre , 6 metre gibi ölçülerde ise demir profillerin kullanılması ve eczane tabelanızın dayanıklılığının arttırılmasını da düşünmemiz gerekiyor Bursa eczane tabelası üretilirken tamamiyle yönetmeliğin belirlediği standartlar doğrultusunda üretilmelidir. Aksi halde yanlış malzeme yada farklı ölçüler uygulanmış eczaneye cezai işlem uygulanmak durumunda karşı karşıya kalınabilir. Yönetmelikteki maddelerde tabelanın yüksekliği, kırmızı rengin
hangi şekilde kullanılacağı, zemin renginin nasıl olacağı yeretince detaylı bir şekilde belirtilmiştir. Mesela ışık kullanmak, tamamiyle eczanenin isteiğine kalmış bir şeydir. Eğer eczane tabelanızda ışık kullanılacaksa, ışığın kullanımında da
dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Eczanenin adı yani firma ismi değil sadece “eczane” yazısı ışık ile aydınlatılması mecbur kılınmıştır.

Eczane Tabela Hazırlanması,

Yönetmeliğin, eczane tabelaların üretimini için belirlediği bütün bu hususlar, Bursa eczane tabelası hazırlayan diğer firmaların da dikkat etmesi gereken hususlardır.
Diğer üretici firmalar, eczane tabelası hazırlarken bu detayların bilincin de olmalıdır. Bu nedenle ideal üretici firma bulmak da işin en önemli boyutlarının arasında yer almaktadır. Eczane tabelalarında beyaz rengin dışında kırmızı renk de kullanılabilmektedir.Eczane tabelalarının ve diğer levhaların bazı yasa ve prosodürlere tabi olmalarının nedeni, hem estetik ve görsel açıdan bir bütünlük sağlamak, hem de insanlara eczaneyi kolay bulabilecekleri görsel bir standart firma haline getirmektir. Yönetmeliğin belirlediği standartlar sayesinde haksız ayrıcalıklı bir rekabetin de önüne geçilmiştir.

Sizde Eczane Tabelanız için ücretsiz keşif servisimizden yararlanmak yada fiyat talebinde bulunmak için biran önce bizimle iletişime geçiniz. Genç ve dinamik takım arkadaşlarımız ile tüm reklam işlerinizi yapmaktan keyif ve mutluluk duyuyoruz.